TAI VISŲ KRAŠTAS

Ir tai – ne vien žodžiai. Geografinė padėtis sąlygojo itin artimą ryšį su kaimynine Latvija ir didelę latvių diasporą pasienio kaimuose ir miesteliuose. Kuriantis rajono centrui, Naujajai Akmenei, darbininkai ir nauji miesto gyventojai suvažiavo iš visos Sovietų Sąjungos – taip sukurdami dar spalvingesnę multikultūrinę bendruomenę. Dešimtmečiai gyvenimo kartu padėjo atrasti geriausius būdus naujakurių integracijai ir išugdė aukštą tarpusavio supratimo ir tolerancijos lygį.

https://globali.akmene.lt/wp-content/uploads/2020/09/gyventi-akkmenėje-su-juodu.mp4SOCIALINIS SAUGUMAS

Savo svajonių gali siekti drąsiau, kai žinai, jog visada turėsi namus, kuriuose jautiesi apsaugotas, užtikrintas ir palaikomas.

Akmenės rajono savivaldybė kasmet plečia socialinių paslaugų tinklą, organizuodama ir teikdama naujas socialines paslaugas pagal įvertintą socialinių paslaugų poreikį. 2017 metais buvo išplėtotos dienos socialinės globos paslaugos asmens namuose, dienos užimtumas vaikų dienos centruose, augo pasitenkinimas teikiamų socialinių paslaugų kokybe. Išaugo ilgalaikės socialinės globos paslaugų gavėjų skaičius.

Socialinis saugumas svarbus siekiant kurti savo miestui, daugiau informacijos apie tai rasite Akmenės rajono savivaldybės puslapyje.

ŠVIETIMAS

Akmenės rajone veikia 10 jaunimo ir 25 dirbančios su jaunimo organizacijos, 2 neformalios kryptingai dirbančios jaunimo grupės Jaunimo aplinkos gerinimui didelį dėmesį skiria ir 2 miesto ir 28 kaimo bendruomenių organizacijos. Veikia 2 atvirieji jaunimo centrai, identifikuotos 2 atvirosios jaunimo erdvės. 


Lietuvos savivaldybių reitinge pagal 2019 m. brandos egzaminų rezultatus Akmenės rajono savivaldybė iš 41 vietos pakilo į 29 vietą. Bendras brandos egzaminų balų vidurkis 47,73 (Lietuvos – 9,99). 

NEKILNOJAMAS TURTAS

Akmenės rajone dėl praeityje susiklosčiusių aplinkybių, pigių statybinių medžiagų pasiūlos palankaus darbo užmokesčio yra vienos mažiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto kainos ir nekilnojamojo turto santykis, kad susikurtumėte jaukius namus. Savo svajonę įsigyti nuosavą būstą paversti realia galėsite daug greičiau, o namai darbas ir darželis bus kelių kilometrų atstumu ir kamščius galėsite iškeisti į laiką su šeima.

O jeigu norisi užsiimti kultūrine veikla, prisijungti prie choro, teatro grupės ar šokių kolektyvo, Akmenės rajone veikia net 66 meno kolektyvai.